Neue Produkte
Neue Produkte
Trybuny teleskopowe do hal sportowych
Jesteśmy dostawcą trybun teleskopowych opartych na nowoczesnym systemie składania.
Nasze trybuny charakteryzują się nowoczesnym designem i wysoką estetyką wykonania. Stosowane przez metody projektowania pozwalają nam na kustomizację wszystkich parametrów materiałowych, geometrycznych i wymiarowych trybuny, takich jak różnica poziomów, rozstaw rzędów, długość modułów, rozstaw siedzisk, przez co mamy możliwość dopasowania trybuny do oczekiwań stylistycznych i indywidualnych warunków architektonicznych obiektu widowiskowego.
SYSTEM TRYBUN TELESKOPOWYCH TT-BETA
Opis systemu
System przeznaczony dla hal sportowych jako trybuny wolnostojące, mobilne. Cechą charakterystyczną tego systemu trybun jest to że siedzenia (ławki lub kubełki plastikowe) są instalowane są na stałe do konstrukcji trybuny. Podesty występują są od drugiego rzędu, w pierwszym rzędzie widzowie korzystają z posadzki sportowej. Podesty mają różnicę poziomów od 320 do 400 mm, każdy podest w ciągu schodowym wyposażony jest w stopień pośredni o wysokości różnej połowie różnicy (160-175 mm), wejście na pierwszy podest odbywa się poprzez stopień pośredni.Siedziska, fotele
W trybunach teleskopowych systemu TT-BETA można stosować różne systemy siedzisk i foteli:
-
Typ TT-BETA-L. Siedziska typu ławka, wykonanie z ławki sklejkowej o szerokości 30 cm, z możliwością dodatkowego wyposażenia w nakładki tapicerskie, jak również składane oparcia listwowe lub sklejkowe.
-
Typ TT-BETA-PN. Siedziska z niskim oparciem H= 11 cm w rzędach składanych, w ostatnich dwóch rzędach nieskładanych można zastosować wyższe siedzenia z oparciem H= 25 cm
-
Typ TT-BETA-PW. Siedziska plastikowe z oparciem H= 25 lub 32 cm, ze względów konstrukcyjnych możliwe do stosowania w trybunach o różnicy poziomów 350-400 mm, bez paneli przednich.
-
Typ TT-BETA-PS. Siedziska z składanym oparciem, siedzenia i oparcia wykonane z polipropylenu wydmuchiwanego (w technologii Blow-Moulding). Zespoły oparć składane są przed zsunięciem trybuny i pionizowane po rozsunięciu.
-
Typ TT-BETA-ST. Siedziska z składanym oparciem, siedzenia i oparcia wykonane z specjalnie profilowanej sklejki. Zespoły oparć składane są przed zsunięciem trybuny i pionizowane po rozsunięciu. Możliwość instalacji dodatkowych nakładek tapicerskich na siedzenie i oparcie.
Konstrukcja nośna trybun i system rolek jezdnych
Konstrukcja trybuny teleskopowej oparta jest na systemie rozsuwających się ram. Ramy jezdne wykonane są z profili stalowych malowanych proszkowo, słupy nośne wykonane z profilu 80x40 mm (do 5 rzędów), 100x40 (6-11 rzędów) lub 120x40 (12-18 rzędów). Dzięki zastosowaniu systemu rolek poliamidowych trybuna składa się lekko, przez co może być rozkładana nawet przez jedną osobę.
Ramy jezdne wyposażone są w kółka i rolki jezdne:
- trakcyjne po posadzce: poliamidowe z dodatkowym bieżnikiem poliuretanowym, o średnicy 100 mm i szerokości 40 mm, każde wyposażone w dwa łożyska kulkowe, w ilości 3 kółka na jedną ramę jezdną.
- prowadzące górne podpierające: poliamidowe o średnicy 55 mm i szerokości 33 mm, każde wyposażone w dwa łożyska kulkowe.
- prowadzące dolne, dystansujące i ustalające reżim położenia ram względem siebie: poliamidowe o średnicy 25 mm i szerokości 10 mm, wyposażone w łożyska kulkowe.
Odpowiednia ilość kółek powoduje że obciążenie punkowe posadzki jest niewielkie (kształtuje się w granicach 1 kN na jedno kółko). W konstrukcji jezdnej zastosowano wyłącznie rolki łożyskowane poliamidowe (łożyska kulkowe). Prowadzenie kolejnych ram odbywa się wyłącznie przy pomocy tworzywowych rolek prowadzących, przez co między kolejnymi ramami całkowicie wyeliminowane zostały wszystkie punkty styku stal-stal, co sprawia że system składania pracuje lekko, płynnie, cicho i cechuje się bezawaryjnością.
Konstrukcja nośna trybuny oparta jest na belkach nośnych wykonanych z podwójnego profilu 100x40 (łącznie 200x40 mm), który jest jednocześnie elementem przenoszącym obciążenie trybuny. Główne belki nośne pełnią jednocześnie rolę podstopnic, zamykając przestrzeń podestu, co zapobiega wpadaniu przedmiotów z podestu pod trybunę.
Podesty i stopnie
Bezpośrednio do belek czołowych i belek nośnych montowane są płyty podestowe wykonane z sklejki antypoślizgowej o grubości 18 mm w kolorze brązowym, czarnym lub szarym. Możliwe jest pokrycie podestów wykładziną, która jest mocowana i wykończana listwami aluminiowymi lub inne indywidualne sposoby wykończenia.
Podesty w ciągach schodowych, oraz stopnie pośrednie, wykończone są dodatkowo profilem aluminiowym schodowym ryflowanym 40 x 20 mm, malowanym proszkowo w kolorze konstrukcji. Możliwa jest instalacja profili schodowych z oświetleniem LED, dostępnych jest wiele wzorów i kolorów profili.
Panele przednie
Od przodu trybuny mogą być instalowane estetyczne panele maskujące, wykonane z płyty o grubości 18 mm w kolorze szarym RAL 7035 lub innym na życzenie. Na życzenie stosowane są również inne materiały wykończeniowe np. płyta HPL gr. 8 mm, lub płyta MDF, np. perforowana.
Barierki zabezpieczające
Trybuny wyposażone są w bariery tylne, boczne i przednie w zależności od konfiguracji trybuny.
Bariery boczne standardowo instalowane są od drugiego podestu (w pierwszym niema potrzeby).
Bariery tylne instalowane są w sytuacji kiedy trybuna jest wolnostojąca, lub kiedy z tyłu trybuny występują niezabezpieczone przestrzenie (np. w przypadku przylegania trybuny do słupów obiektu).
W przypadku trybun instalowanych na stałe, alternatywnie zamiast barier tylnych można dokonać wypełniania podestu aż do uzyskania pełnej i całkowicie zamkniętej zabudowy do samej ściany.
Barierki boczne mogą być wykonane w kilku wariantach:
TYP BT1: barierka pionowa instalowana na stałe - w przypadku trybun do 5 rzędów.
TYP BT2: barierka pionowa demontowana - w przypadku trybun powyżej 5 rzędów.
TYP BT3: barierka pionowa odchylana przegubowo: barierki w czasie użytkowania trybuny są pionizowane, do składania trybuny następuje ich odblokowanie i przegubowe odchylenie.
TYP BT4: barierka stała skośna - w przypadku trybun o ilości rzędów powyżej 5. Barierka wykonana jest w stałym odchyleniu ok. 10 stopni. Bezkolizyjne położenie kolejnych barierek w czasie składania eliminuje potrzebę ich demontażu.
Rama barierki wykonana jest z profilu kwadratowego 35x35 mm, naroża ramy gięte do promienia R99 mm, wypełnienie pionowe wykonane z kątowników 20x20x2 mm, w rozstawie osiowym max. 120 mm.
Składanie trybuny
Blokowanie położenia trybuny po zsunięciu lub rozsunięciu odbywa się przy pomocy stopek z pokrętłem dociskowym (z wyjątkiem trybun składanych elektrycznie gdzie położenia są ustalone trwale przez zatrzymany silnik z zespołem napędowym)
Napęd elektryczny
Trybuny (do 5 rzędów) standardowo składane są manualnie.Opcjonalnie (od 6 rzędów standartowo) wyposażamy je w moduły napędu elektrycznego. Napęd stanowi silnik trójfazowy 230/400V, 0,25kW, 860obr, IP54, reduktor ślimakowy i=100. Koła transmisyjne żeliwne śr. 200 mm z bieżnią poliuretanową szer. 80 mm, i twardości 70-75 Shore`a, 2 sztuki na jeden moduł silnika.
Sugerowane jest wykonanie dedykowanej instalacji zasilającej trybuny. W przypadku braku dedykowanej instalacji, zasilanie i sterowanie trybun może odbywać się za pomocą dołączanego zestawu zasilająco-sterującego.
-
Trybuna składana teleskopowo TT-BETA-LV, siedziska ławkowe VERSO
Katalog-Nr: 14.104.LV.3